top of page

Визначено переможців ХV обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга»


Цього року на конкурс представлено 67 книг місцевих авторів, виданих протягом 2020 року у 8 миколаївських видавництвах. 30 незалежних експертів визначили кращі серед представлених видань. За підсумками експертних оцінювань переможцями конкурсу стали:


Номінація «Краще історико-краєзнавче видання»:


- книга «Николаев в Восточной (Крымской) войне 1853-1856 гг.», співавтори Євген Горбуров, Лариса Левченко, Катерина Бєляєва, видавництво ТОВ фірма «Іліон».


Номінація «Краще учбове видання та підручники»:


- навчальний посібник «Актуальні питання цивільного захисту», співавтори Віктор Дубінін, Валерій Ізотов, Віктор Ляшенко, Людмила Маркіна, Оксана Савіна, Павло Штейн, видавництво Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.


Номінація «Краща поетична збірка»:


- книга «Пусть Николай Святой его хранит…», автор Лариса Матвєєва, видавець ФОП Швець В. М.


Номінація «Краще прозаїчне видання»:


- книга «Отакі ми, Господи!», автор Анатолій Маляров, видавництво ТОВ фірма «Іліон».


Номінація «Краще видання для дітей та юнацтва»:


- книга «Народні музичні інструменти», автор Ірина Гарькава, видавець Василь Торубара.


Номінація «Кращий літературний дебют»:


- книга «Арабески и сны», автор Олександра Філоненко, видавництво Ірини Гудим.


52 перегляди0 коментарів

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен (The Astrid Lindgren Memorial Award) була заснована шведським урядом 2002 року, після смерті відомої письменниці для того, щоб сприяти розвитку дитячої та юнацької літератури. Запровадження нагороди стало також знаком визнання та глибокої поваги до Ліндґрен, яка залишається однією із найулюбленіших та найпопулярніших письменниць у Швеції та за її межами. Премію вручають вручають за досягнення в галузі літератури для дітей та підлітків.


У цьому році до переліку номінантів на премію Астрід Ліндгрен 2021 увійшли українська ілюстраторка Катерина Штанко та письменниця Леся Воронина.


Лавреатом Меморіальної премії імені Астрід Ліндґрен 2021 став Французький письменник Жан-Клод Мурлева. Про це було оголошено 30 березня на пресконференції в Стокгольмі.



Жан-Клод Мурлева (Jean-Claude Mourlevat) народився в 1952 році в сім’ї фермерів. Він отримав педагогічну освіту і працював учителем німецької мови в коледжі, а згодом – театральним режисером. Перший роман Мурлева «Історія дитини та яйця» (Histoire de l’enfant et de l’œuf) вийшов у 1997 році. Зараз його книжки (казки, байки, фентезі) перекладені майже 20 мовами, зокрема українською («Річка, що тече навспак» у двох томах, видавництво Nasha idea).




27 переглядів0 коментарів

У конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2021 року перемогла миколаївська студентка Олена Півненко.

Роман «Єлень. Пряжа долі» Олени Півненко – це історія про богів і смертних, про магію та стародавні вірування. Події роману відбуваються у наш час. Головна героїня – українка – потрапляє до іншого виміру, що застиг у магічному середньовіччі. Книжка вийшла друком у 2019 році у видавництві Ірини Гудим.


Міжнародна українсько-німецька літературна премія імені Олеся Гончара – літературна премія, заснована у 1996-му році німецькими меценатами – письменницею Тетяною Куштевською і підприємцем Дітером Карренбергом та Національною спілкою письменників України.


На конкурс приймаються як вже друковані, так і ще не оприлюднені твори україномовних авторів віком до 30 років, які живуть в Україні та за її межами. Рішення ухвалює журі, до якого входять Тетяна Куштевська, Валентина Гончар, Петро Перебийніс, Галина Тарасюк та інші. Голова журі – Петро Перебийніс. Урочисте вручення нагород переможцям традиційно відбувається 3 квітня – в день народження Олеся Гончара.

Зауважимо, на цьогорічний конкурс приймалися роботи лише у номінації «Роман року».

23 перегляди0 коментарів
bottom of page